İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Samet Aybaba’dan Ayrılık Açıklaması

Samet Aybaba’dan Ayrılık Açıklaması

Adana Demirspor ile karşılıklı olarak yollarını ayıran Samet Aybaba ayrılığa dair açıklamalarda bulundu.

featured

Adana Demirspor’u Süper Lig’e çıkarma başarısı gösteren ancak geride kalan 3 hafta sonunda Akdeniz ekibi ile yollarını ayıran Samet Aybaba açıklamalarda bulundu.

Ayrılık kararını yönetim ile birlikte aldığını ifade eden Aybaba, “Süper Lig’e çıkışımız itibarıyla kulübün içerisinde gelişen bir takım olayların, futbol doğrularım ile örtüşmediğinin bilinmesini istiyorum. En mutlu olmamız gereken dönemlerin bir çoğunu maalesef üzgün ve mutsuz geçirdik. Sonuç olarak paylaşmaktan hicap duyacağım bazı hadiseler sebebiyle karşılıklı olarak ayrılık kararı verdik. Bu kararın iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Adana Demirspor taraftarlarına, şehrin önde gelenlerine, bana hissettirdikleri karşılıksız sevgi ve gösterdikleri itibar için teşekkür ediyorum. Bu değerlerin, satın alınamayacak şeyler olduğunu, bir hemşehriniz olarak çok iyi biliyorum.” dedi.

Açıklamasında görev süresince elinden gelenin en iyisini yaptığını belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Bu güzel serüvene hangi koşularda başladığımızı, bizden önce neler yaşandığını ve kulüp olarak bugün geldiğimiz noktayı değerlendirmiyor, futbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Sadece bu zaman dilimi içerisine sığdırılan mucize hikayeye, hakkaniyetli bakmanızı temenni ediyorum. 46 yıllık futbol yaşantımın hiçbir döneminde, yaptığım fedakarlıkların, ülke futboluna kazandırdığım oyuncuların ya da elde ettiğim başarıların fark edilmesini, takdir görmesini ya da teşekkür edilmesini beklemedim. Çok şey konuşabilir, anlatabilirim. Ancak futbol yaşantım boyunca yapmadığım bir şeyi, şimdi yapmanın çok anlamlı olmayacağını düşünüyorum. ” ifadelerine yer verdi.

Samet Aybaba Adana Demirspor’un 26 yıllık Süper Lig hasretine son vermesinin ardından Süper Lig’de takımının başında çıktığı 3 maçtan 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile ayrıldı.

Adana Demirspor’un yeni teknik direktörü İtalyan teknik adam Vincenzo Montella oldu.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap